TARGI ITM 2018 MACH-TOOL POZNAŃ

W dniach 05.06.-08.06 odbyły się targi ITM 2018 w Poznaniu. Po raz kolejny Warszawska Fabryka Obrabiarek WAFO uczestniczyła w tym wydarzeniu. Przybyli goście mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się z bliska naszym maszynom oraz spotkania się z naszymi doradcami handlowymi.
Zaprezentowana wielofunkcyjną tokarkę CNC TMK 25, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Zastosowanie uniwersalnego sterowania Fanuc daje użytkownikowi szerokie możliwości obróbki oraz pisanie programów CNC.
Na targach zaprezentowano również wiertarkę słupową WRS 45/1. Wiertarka znajduje zastosowanie na wydziałach remontowych, w narzędziowniach, prototypowniach i wydziałach produkcyjnych ale także ze względu na małe gabaryty i stosunkowo niską cenę w licznie powstających obecnie małych firmach, wykorzystujących do produkcji pomieszczenia o małym metrażu. 


Ponadto na stoisku można było obejrzeć nowość piłę taśmową WAFO model PTS-712N
Piły taśmowe do metalu serii PTS powstały na bazie szczególnie mocnych i trwałych materiałów. Urządzenia odznaczają się perfekcyjną geometrią zęba taśm tnących oraz wytrzymałą konstrukcją. Doskonałe prowadzenie taśmy wydłuża jej żywotność, a ponadto zwiększa dokładność i jakość cięcia. Dzięki takim właściwościom piły taśmowe gwarantują niezawodną, bezpieczną i cichą pracę.

Kolejną maszyną jaką prezentowaliśmy na naszym stosiku była to tokarka TUW 36    o sztywnej i solidnej konstrukcji oraz precyzyjnym łożyskowaniu wrzeciona, umożliwiają zastosowanie tych obrabiarek zarówno do celów produkcyjnych, jak i narzędziowych oraz naprawczych.

Prezentowaliśmy też szlifierkę do płaszczyzn WSP 630×1250 jest to wysokiej jakości produkt przeznaczony do seryjnej produkcji. Nowoczesna i solidna konstrukcja sprawia, ze szlifierki do płaszczyzn są niezawodne i precyzyjne. Żeliwna mocno użebrowana podstawa doskonale tłumi drgania a co zatem idzie zwiększa precyzję szlifowania.