Relacja z Targów MACH TOOL 2017 Poznań

W dniach 06.06.-09.06 odbyły się targi ITM 2017 w Poznaniu. Po raz kolejny Warszawska Fabryka Obrabiarek WAFO uczestniczyła w tym wydarzeniu. Przybyli goście mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się z bliska naszym maszynom oraz spotkania się z naszymi doradcami handlowymi.
Zaprezentowana wielofunkcyjną tokarkę CNC TMK 36, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Zastosowanie uniwersalnego sterowania Fanuc daje użytkownikowi szerokie możliwości obróbki oraz pisanie programów CNC.
Na targach zaprezentowano również frezarkę FNC 36. Jest to uniwersalna maszyna o konsolowym układzie konstrukcji, oparta na bazie korpusów żeliwnych, wyposażona we wrzeciona: pionowe i poziome. Frezarka znajduje zastosowanie na wydziałach remontowych, w narzędziowniach, prototypowniach i wydziałach produkcyjnych ale także ze względu na małe gabaryty i stosunkowo niską cenę w licznie powstających obecnie małych firmach, wykorzystujących do produkcji pomieszczenia
o małym metrażu. Dzięki dużej przestrzeni roboczej, zapewnia możliwość obróbki na małej gabarytowo maszynie stosunkowo dużych przedmiotów.
Ponadto na stoisku można było obejrzeć dobrze znane już klientom: wiertarko frezarkę WFR 45/1– o mocy napędu głównego 1,5 KW i maksymalnych obrotach 1 250 obr/min., idealną przy produkcji małoseryjnej i jednostkowej, jak również tokarkę TUW 50 o sztywnej i solidnej konstrukcji oraz precyzyjnym łożyskowaniu wrzeciona, umożliwiają zastosowanie tych obrabiarek zarówno do celów produkcyjnych, jak i narzędziowych oraz naprawczych.

Prezentowaliśmy też szlifierkę do płaszczyzn WSP 152×450 jest to wysokiej jakości produkt przeznaczony do seryjnej jak i jednostkowej produkcji. Nowoczesna i solidna konstrukcja sprawia, ze szlifierki do płaszczyzn są niezawodne i precyzyjne. Żeliwna mocno użebrowana podstawa doskonale tłumi drgania a co zatem idzie zwiększa precyzję szlifowania.